جواهرات سلطنتی.فروش،عکس ،مطالب جواهرات

جواهرات سلطنتی وهمه چیز راجع به جواهرات

اخبار جالب

آیا میدانید که استادیوم تختی تهران که به تازگی برای مدت ۱۰ سال به باشگاه استقلال تهران برای استفاده واگذار گردیده است.شبیه چه چیزی میباشد و از روی چه چیزی ساخته شده است؟؟؟؟

بله این استادیوم بر اساس تاج فرح و از روی نقشه تاج فرح ساخته شده است. و جایگاه تماشاگران آن بر اساس طرح این تاج زیبا ساخته شده است.


  ایا میدانید در طی فصل تابستان چه مقدار جواهرات در دبی به فروش رسیده است؟؟؟

مجتمع طلا و جواهر ات دبی طی برنامه تبلیغاتی ۱۰ هفته ای خود در ماه ژوئن که از تاریخ ۲۲ ژوئن آغاز و تا تاریخ ۲ سپتامبر ادامه داشت به خریداران خود امکان برنده شدن ۱۰ کیلو طلا و ۱۰ قیراط الماس منحصر به فرد را میداد.که با استقبال ۳۵۰ شرکت فروش همراه بود.

 که طی این مدت ۳ ماهه موفق به فروش ۳۲۰ میلیون درهم جواهر در تابستان در دبی شد.

به گفته مسول اجرایی این طرح تبلیغات بیش از ۸۷ میلیون دلار درآمد طی  ۳ ماه برای آنها داشته است.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۴ساعت 19:54  توسط KAZEMI 

Image hosting by TinyPic

Image hosting by TinyPic

Image hosting by TinyPic

Image hosting by TinyPic   Image hosting by TinyPic

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۸۴ساعت 20:6  توسط KAZEMI 

معرفی موزه جواهرات ملی

                         موزه جواهرات سلطنتی

گنجینه  بی مانند خزانه جواهرات ملی که در معرض دید شما قرار می گیرد مجموعه ای

از گرانبها ترین جواهرات جهان است.که طی قرون و اعصار بدین صورت گرد هم آمده است.

هر قطه از این جواهرات گویای بخشی از تاریخ پر فرازو نشیب ملت بزرگ ایران و مبین ذوق و خلاقیت های هنری مردم این مرزو بوم است که خاطرات تلخ و شیرین شکستها پیروزیها .غرورو خود نمایی ها و فرمانفرمایی همراه با زور ونخوت زمامداران گذشته را تداعی میکند.

گنجینه حاضر از یک طرف بیانگر فرهنگ و تاریخ کهنسال و پر تلاطم ملت ایران وگویای داستان بخشی از زندگی پر ماجرای گذشتگان و از طرفی دیگر باز گوی قصه اشکهای خاموش مردم ستمدیده و جور کشیده است که نتیجه خود آرایی و فخر فروشی قدرتمندان و صاحبان زر و زور در دوران گذشته بوده است.خزانه فعلی جواهرات در سال ۱۳۳۴ ساخته و در سال ۱۳۳۹ با تاسیس بانک مرکزی ایران افتتاح و به این بانک سپرده شد.و اکنون نیز در صیانت بانک مرکزی  جمهوری اسلامی ایران می باشد.

بهای این مجموعه چقدر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچکس پاسخ این سوال را نمیداند.زیرا در این مجموعه گوهرهایی هست که در جهان نظیر ندارد.در پاسخ به این سوال فقط میتوان گفت:مجموعه جواهرات مللی ایران از لحاظ هنری تاریخی و منحصر به فرد بودن در شرایطی است که حتی زبده ترین کارشناسان و ارزیابان جهان هم نتوانسته اند ارزش واقعی یا تقریبی آن را محاسبه کنند.

  

تاج فرح   

تاج مورد استفاده ی فرح پهلوی در سال ۱۳۴۶ از میان جواهرات ملی توسط ایوان کلیف و آرپل ساخته شد. بدنه این تاج از پلاتین و تعداد سنگهای قیمتی ان به شرح زیر است:

۱۴۶۹ قطعه برلیان

۳۶ قطعه زمرد

۲ قطعه لعل

۳۴ قطعه یاقوت

۱۰۵قطعه مروارید           وزن این تاج ۱۴۸۰.۹۰ گرم است.

 

الماس معرف به دریای نور:

شاید این الماس در میان جواهرات ملی ایران مقام اول را دارا باشد. این الماس معروف (دریای نور) و الماس کوه نور ظاهرا به علت قرابت نام پیوسته یک زوج به شمار می آمده اند.

در حالی که از نظر تراش و رنگ هیچ وجه مشترکی با یکدیگر ندارند. هر دو گوهر از آن نادر شاه بود.اما الماس کوه نور.بعد از مرگ نادر شاه  توسط احمد شاه درانی به افغانستان برده شد.بعد از احمد شاه به شاه شجاع منتقل شد و پس از شکست شاه شجاع به دست سردار هندی ملقب به شیر پنجاب  الماس مزبور به تصرف سردار نامبرده در امد.

این گوهر بعدها به دست کمپانی هند شرقی و بدین وسیله به دربار انگلستان راه جست و به ملکه ویکتوریا هدیه گردید.هم اکنون نیز این گوهر در تاج ملکه الیزابت مادر فعلی انگلستان نصب است. الماس دریای نور پس از قتل نادر شاه به نوه او شاهرخ میرزا رسید.سپس به دست امیر اعلم خان و بعد از او به دست لطفعلی خان زند افتاد.هنگامی که لطفعلی خان به  دست آقا محمد خان قاجار شکست خورد گوهر مزبور به گنجینه جواهرات قاجار منتقل گشت.ناصرالدین شاه معتقد بود این گوهر یکی از گوهرهای تج کوروش بوده است و خود او بسیار به این گوهر گرانبها علاقه داشت و زمانی ان را کلاه و گاهی به سینه خود نصب میکرد و حتی تولیت دریای نور را منصبی  مخصوص قرار داد و این افتخار مهم را به عیان و بزرگان کشور محول می داشت . دریای نور بعدها داخل موزه دولتی گردید و اینک زینت بخش خزانه جواهرات  ملی است.

وزن دریای نور ۱۸۲ قیراط است  و رنگ آن صورتی است که کمیابترین رنگ الماس است.در سال ۱۳۴۴ هنگام بررسی جواهرات ملی توسط دانشمندان کانادایی در باره این گوهر نکته بسیار جالب توجهی کشف شد.

تاورینه سیاحت گر و جواهر شناس معروف فرانسوی در کتاب خود از الماس صورتی رنگی به وزن ۲۴۲ قیراط سخن میگوید و اشاره میکند در سال ۱۶۴۲ میلادی آن را در شرق دیده است و نقشه  و اندازه های آن را نیز در کتاب شرح میدهد و آن را(الماس یا لوح بزرگ) مینامد. رنگ و شکل این الماس توجه دانشمندان کانادایی را جلب کرد و ایشان معتقدند الماس دریای نور و نورالعین در اصل یک قطعه الماس بوده و بعد آنرا به دو تکه قسمت نموده اند که تکه بزرگ آن دریای نور نام  گرفته و تکه کوچک ان که به وزن ۶۰ قیراط است نورالعین نامیده شده و در حال حاضر در وسط نیم تاج شماره ۲ گنجینه ۲۶ قرار دارد.

 

شمعدان مرصع

تنگ مرصع

شنل رضا خان

  جقه نادری 

گل سینه

گل سینه طاووس 

گل سینه 

         

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۴ساعت 21:5  توسط KAZEMI 

Image hosting by TinyPic
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۴ساعت 20:40  توسط KAZEMI 

fashion 2006

Hosted by Tinypic.com

Hosted by Tinypic.com

Hosted by Tinypic.com

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم دی ۱۳۸۴ساعت 11:38  توسط KAZEMI 

مطالب قدیمی‌تر